Psí jména pro fenky

Vybrat pěkné jméno pro psí slečnu nemusí být vůbec složité. Přinášíme vám rady, jak na to a také přehled těch nejoblíbenějších jmen. Jméno pro fenku můžete vybrat podle své vlastní fantazie, internetu nebo kalendáře. Můžete využít rasy psa a jeho velikosti nebo třeba i povahových vlastností nebo jiných typických rysů.

Jméno pro fenku vybírejte s celou rodinou, jistě si při této činnosti užijete spoustu zábavy. Mělo by být zvučné a krátké. Klidně můžete však zvolit i jméno delší a používat jeho kratší variantu jako přezdívku. Uvidíte, že se vaše fenka jméno rychle naučí a již po několika měsících bez váhání přiběhne na zavolání.

Jméno pro fenku podle vzhledu

Malá plemena psů se často pojmenovávají různými zdrobnělinami. Mezi oblíbená jména pro fenky v tomto případě patří například: Terezka, Amálka, Zuzanka, Barunka a další. Zdrobněliny jsou velmi oblíbené, protože se dají používat i v dalších nezdrobnělých tvarech. Populární jsou také jména jako Piškotka, Laskonka, Pusinka a jim podobná. Malým pejskům padnou na míru. Hodí se třeba pro yorkšírské teriéry, čivavy, maltézské a boloňské psíky nebo shih-tzu. Při výběru jména pro fenku se můžete inspirovat také v barvě jejího kožíšku nebo v dlouhé či naopak krátké srsti – například Čertice (pokud je celá černá jako čert), Sněženka (bílá jako sníh) nebo Fialka (univerzální pro všechny roztomilé fenky).

Jména pro velké rasy

Pokud víte, že vaše fenka nebude žádný drobeček, dejte jí jméno, které opět bude v souladu s jejími vlastnostmi. Nedoporučujeme používat zdrobněliny – těmi oslovujte pouze štěňátko. V dospělosti můžete u svého pejska používat oslovení Báro, Terko, Zuzko, Moniko, Anito, Rito nebo Molly. Tato univerzální psí jména se zalíbí mnoha chovatelům. I u pejsků mají úspěch, jelikož jsou opravdu zvučná. Hodí se pro psy střední i velké postavy, pro lovecká, bojová i hlídací plemena. Ať už je vaše fenka klidnější povahy nebo je hravá a veselá, můžete ji takto pojmenovat.

Jméno podle oblíbené zpěvačky nebo herečky

Zde doporučujeme vybírat opravdu s rozmyslem, jelikož vaše fenka toto jméno bude nosit po celý svůj život. Uznejte, že jména jako Madonna nebo Lady Gaga mohou působit až komicky. Pokud jste ale velkým fanouškem a zvládnete případnou kritiku od svého okolí, klidně svou fenku tak můžete pojmenovat.

Exotická a vznešená jména

Nesmíme zapomenout ani na poslední skupinu jmen pro fenky, do kterých patří ta s nádechem exotiky. Můžete tak doma mít třeba malou Aramis, Ašar, Hilary, Honey, Masquerade nebo třeba Veronicu. Někteří s oblibou pojmenovávají své pejsky po vznešených panovnicích – současných i minulých nebo po postavách z historických románů a knih. Jestliže se vaše fenka chová úplně stejně jako šlechtična. Je náročná a vybíravá, určitě můžeme takové jméno jen doporučit.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno