Psí jména podle rasy

Rozhodli jste se, že pro svého pejska vyberete jméno podle jeho rasy? Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů, kterými se můžete při své volbě inspirovat. Máte doma pinče, knírače, teriéra, jezevčíka, špice, honiče, ohaře, retrívra, chrta nebo společenského pejska? Pomůžeme vám vybrat jméno, které bude pro něj na míru.

Existuje mnoho plemen psů a každé z nich je charakteristické jinými povahovými vlastnostmi. Při výběru jména tak vyjděte z nich, z dovedností pejska a samozřejmě i z jeho vzhledu. Zatímco pro drobné rasy můžete volit i zdrobnělá jména, velcí psi by měli být pojmenováni tak, aby budili respekt.

Jména pro ovčácká a pastevecká plemena

Do těchto plemen patří malé i velké rasy. Jedná se třeba o československé vlčáky, slovenské čuvače nebo kolie. Vyberte jméno, které vystihne jejich vlastnosti. Obzvlášť pokud psa používáte jako pracovního. Kolii můžete pojmenovat třeba po známé Lasie. Doporučujeme třeba i jména Bára, Sára, Harry nebo Luky.

Jména pro pinče a knírače

Tito psi vynikají svým štíhlým tělem. Jedná se o malá i velká plemena. Patří mezi ně dobrmani, němečtí pinči, dogy nebo švýcarští salašničtí psi. Vhodná jména jsou třeba Arnold, Marry, Nella nebo Bela.

Jména pro teriéry

Teriéři jsou psi, kteří byli původně vyšlechtěni za účelem lovu a myslivosti. Dnes se spíše využívají jako společenští, silný lovecký instinkt jim však zůstal. Mezi teriéry patří i známá a oblíbená Dášenka z Čapkovy knížky.

Jména pro jezevčíky

Jezevčíci jsou pejsci malé postavy. Můžete u nich tedy použít i zdrobnělá jména. Jsou hladkosrstí i dlouhosrstí. Pěkná jména jsou například Tadeáš, Amy, Magda nebo Besy.

Jména pro špici

Špicové jsou charakterističtí svým huňatým ocasem a špičatýma ušima. Opět zde najdete malá i větší plemena. Patří sem třeba známý aljašský malamut, sibiřský husky, čau-čau nebo peruánský naháč. Volte jména zvučná jako Dasty, Lucy, Linda, Sera nebo Toby. Můžete vystihnout i jejich bílý a huňatý kožich – například Snížek.

Jména pro ohaře

Ohaři jsou dnes hojně používání k práci a lovu. Jsou to přátelská a klidná plemena, mezi která patří například německý krátkosrstý ohař, bretaňský ohař nebo anglický setr. Padnou jim jména jako Fík, Max, Beky, Brixi, Majda nebo třeba Viky. Správným jménem můžete zvýraznit jejich povahu i vzhled.

Jména pro retrívry

Retrívři jsou mnoha lidmi považováni za hloupé psy. Mají ale i spoustu příznivců, kteří na ně nedají dopustit. Velmi oblíbeným plemenem je dnes zlatý retrívr, pro kterého se hodí jméno Monty, Dasty, Robin, Rufus nebo Guliver. Tito psi patří mezi větší plemena, rozhodně jim tedy nedávejte žádná zdrobnělá jména, která by se k nim příliš nehodila.

Jména pro chrty

Chrti vynikají svou rychlostí a štíhlou postavou. Můžete je tedy pojmenovat dle jejich vlastností, například Vítr. Pro svůj elegantní vzhled si zaslouží i vybraná jména, jako třeba Gipsy, Porthos nebo Vincent.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno