Psí jména: Klučičí pro kluky

Pořídili jste si pejska a hledáte pro něj vhodné jméno? Spoustu inspirace najdete i v našich dalších článcích, kde si můžete přečíst více o obecných zásadách výběru jména pro psa nebo o tom, jak vybírat jméno podle rasy.

Jméno by psa mělo dokonale vystihovat. Pro malé psy můžete volit zdrobněliny, u velkých psích plemen dejte přednost takovým jménům, která podtrhnou jejich velikost a povahové vlastnosti. Někteří pejsci nahánějí hrůzu, jiní jsou klidní až nesmělí. Jméno pro psa vybírejte s celou svou rodinou. Myslete na to, že váš pes jej bude nosit po celý život a také, že ho budete muset naučit na toto jméno poslouchat.

Oblíbená jména pro pejsky

Po mnoho let patřila mezi oblíbená psí jména Alík, Žeryk, Pajda, Max, Fík nebo Punťa. Tyto jména se hodí především pro různé křížence, kteří skončí na ulici a vy si je přivedete do svého domova. Pojmenovat nimi můžete i pejska, kterého dostanete od své kamarádky. Nutno ale říci, že populární zůstávají spíše na venkově a mezi staršími lidmi, kteří tak vzpomínají i na pejsky, které měli ve svém mládí. Daleko oblíbenější jsou dnes jména jako Dasty, Tony, Ben, Fido, Ferda, Harlekýn nebo Beethoven. Jistě si i vy vzpomenete na filmového Beethovena, který tak vzbudil zájem u mnoha chovatelů. Jména jako Dasty a Tony se hodí především pro větší plemena psů, zatímco Fido, Ferda nebo Harlekýn potěší pejsky malého vzrůstu.

Využijte povahových vlastností

Jestliže je váš pejsek hravý a chvilku neposedí, můžete mu dát jméno třeba Čert nebo Čertík, které vystihne nejen aktivitu, ale i černou barvu. Pokud je naopak bílý, pojmenujte ho Snížek. Pestrobarevnému pejskovi pak můžete říkat Flek nebo Strakáč. Hravého psa můžete pojmenovat i jako Rošťák nebo Neposeda.

Jména podle oblíbených herců i zpěváků

Pokud máte mezi herci nebo zpěváky svého favorita, můžete dát pejskovi jméno i po něm. Přece jen, pojmenovat takto třeba své dítě, je zvláštní. U psa si ale můžete dovolit leccos. Myslete jen na to, že zvíře bude takové jméno nosit po celý svůj život. Mezi oblíbená jména patří třeba Elvis, John, Justin nebo Karel. Obdobným způsobem můžete vybrat jméno i pro svou fenku.

Když má váš pes temperament

Je váš pejsek agresivní a nezvladatelný? Dokáže vzbudit respekt všude ve svém okolí? Pro dominantní psy se hodí jména jako Drake nebo Dracula, Kory nebo Pacino. Tato jména jsou opravdu univerzální a můžete je dát pejskům malého i velkého vzrůstu. Předem si však rozmyslete i přezdívky, kterými budete moci pejska oslovovat. U Draculy je vhodné používat jen zkratku Draku apod.

Klučičí jména pro psy šlechtěného původu

Jestliže máte pejska, který pochází ze šlechtěného rodu, můžete ho pojmenovat tak, aby to jeho jméno naplno vystihovalo. V tomto případě se často používají psí jména jako Princ, Ritsimon nebo Charles. Bohužel se často stane, že šlechtěný pes má již nějaké jméno přidělené, jak si ho přivedete domů. Pak doporučujeme mu toto jméno už ponechat a neměnit, jelikož by si na nové jméno těžko zvykal.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno