Malí psi: malá plemena psů

Malá plemena psů se těší čím dál větší oblibě. Tito psi bez problémů zvládají život ve městě i na venkově. Hodí se do bytu a stejně tak i k rodinnému domku. Většina z nich patří do takzvaných společenských plemen. Můžete ale vybírat i mezi teriéry, jezevčíky nebo knírači.

Malý pes je o něco méně náročnější než pes velký. Vyžaduje méně krmiva a prostoru, často mu stačí i ne tak intenzivní procházky. Pokud ale jde o vaši pozornost, je úplně jedno, jakého pejska si pořídíte, protože každý ji bude vyžadovat maximum. V dnešním článku se zaměříme na nejoblíbenější plemena malého vzrůstu.

Yorkšírský teriér

Yorkšírský teriér pochází z Velké Británie, kde se původně choval jako drobný lovecký pes, který chytal myši, potkany nebo králíky. Byl rozšířen především mezi chudinou. Je to živý a drobný pejsek, který dorůstá výšky kolem 20 cm. Má černé nebo plavé zbarvení a dlouhou bohatou srst, kterou můžete ostříhat nebo nejrůzněji vyčesávat. Tento malý pejsek patří mezi ty klidnější, i tak si ale rád zaštěká.

Čivava

Jedná se o jednoho z nejmenších psů na světě. Její výška se pohybuje do 20 cm a váha kolem 2 kg. Pokud tedy bude potřeba, dáte ji pohodlně i do své tašky nebo kabelky. Čivava je svým vzrůstem menší než obyčejná kočka. Je ostražitá a hbitá. I díky malému vzrůstu je schopna se dožít věku kolem 20 let.

Maltézský psík

Maltézáček připomíná malou bílou kuličku. Pejskovi, kterému se přezdívá také maltézský pinč, sahá historie až do roku 370 n.l. Je charakteristický dlouhou a rovnou srstí, kterou mu můžete nechat narůst nebo ostříhat. Výhodou je, že srst nemá podsadu, takže se nemusíte bát toho, že by pes línal a po celém bytě jste nacházeli jeho chlupy. Maltézáček je velmi přítulný, skvěle vychází k dalšími zvířaty a lidmi v domácnosti. Uvidíte, že vám bude vděčným společníkem.

Pekingský palácový psík

Další z řady společenských pejsků. Jedná se o čínské plemeno s váhou do 5 kg. Nabývá celé škály barevných odstínů. Má dlouhou srst a je nenáročný na pohyb i výchovu. Pes je klidný a neagresivní, vůči cizím lidem se může chovat nedůvěřivě a rezervovaně, což jistě mnoho majitelů ocení. Bez problémů se naučí chodit i bez vodítka. Pekinéz je skvělý především do městského bytu.

Jack Russell teriér

Tento pejsek patří do skupiny malých teriérů. Je to aktivní pes, který je neustále rád v pohybu. Má spoustu energie, kterou je schopen rozdávat na všechny strany. Jack Russell se do povědomí veřejnosti dostal hlavně díky vyhledávači Seznam. Můžete si ho pořídit v hladkosrsté i hrubosrsté variantě. Dosahuje výšky do 30 cm a váží do 7 kg.

Trpasličí pinč

Trpasličí pinč se řadí mezi pinče a knírače. Je to malý temperamentní pejsek, který se může stát skvělým společníkem i hlídačem. Je energický a houževnatý. Jistě vás překvapí také svou snadnou vycvičitelností. Pinče můžete chovat po jednom i v páru, kdy máte výhodu, že se spolu dva pejsci bez problémů zabaví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno