Útulek pro psy Jihlava

Na Vysočině působí několik útulků pro opuštěná zvířata, jedním z ním je i Městský útulek pro opuštěná a nalezena zvířata Jihlava, ve kterém naleznete jak psy, tak i kočky. Jestliže tedy máte zájem o nového domácího mazlíčka a nevadí vám pořídit si zvíře, které už mělo předchozí majitele, můžete zajít právě do útulku.

Pejsek z útulku vám bude vděčný, že se o něj postaráte. Navíc zde můžete vybírat jak z dospělých a starších psů, tak je zde umístěno i mnoho štěňat. Psa většinou obdržíte zdarma. Jen je vhodné koupit třeba granule nebo dát útulku sponzorský dar, abyste přispěli na pomoc dalším zvířatům.

Městský útulek v Jihlavě

Hlavním účelem tohoto útulku je poskytovat péči ztraceným zvířatům do té doby, než se podaří najít jejich původní majitele. To se můžete dočíst přímo na webových stránkách útulku. Často se však stává, že se původní majitel nenajde a tato zvířata jsou pak předávána novým majitelům, kteří si je mohou osvojit.

Psi, kteří jsou přijímaní do útulku, se často toulají po ulici i několik dní a zvířata tak jsou ve zuboženém stavu. Osud psa, který teprve do útulku přišel, se dá jenom velmi těžko vysledovat.

Jak si vybrat psa z útulku

Proto pokud máte doma například malé dítě, tak buďte s výběrem psa z útulku velice obezřetní a vsaďte spíše na štěně než na dospělého psa, jelikož ten mohl být v minulosti týrán. Každého psa lze vycvičit. Jsou ale plemena, která nad sebou vyžadují pevnou ruku a tvrdou výchovu. Na to byste rozhodně měli brát zřetel, pokud uvažujete nad tím, že si osvojíte psa právě z útulku.

Na webových stránkách jihlavského útulku si můžete přečíst podmínky osvojení nebo se podívat na aktuální pejsky k adopci. Pokud máte doma štěňata nebo koťata či psa nebo kočku, o níž se už nemůžete déle starat, tak můžete prostřednictvím webu útulku pro toto zvíře hledat i vhodného nového majitele.

Další útulky na Vysočině

Jestliže si chcete pořídit nového pejska, je ideální útulek v Jihlavě přímo navštívit a psy si osobně prohlédnout. Uvidíte, který na vás nejlépe zapůsobí a toho si pak budete moci ihned odvést domů.

Pokud si v městském jihlavském útulku nevyberete, tak přichází v úvahu i další útulky pro opuštěná zvířata na Vysočině. Je zde například Spolek pro ochranu zvířat Polná, který se stará o zatoulané a opuštěné psy z okolí Jihlavy. Dále v Třebíči působí liga na ochranu zvířat nebo můžete kontaktovat organizace s názvem Odchycení psi MP Žďár nad Sázavou nebo Moravské Budějovice.

Zde si pak už jistě vyberete vhodného pejska, jemuž zajistíte spokojený život. Můžete se však dostat i do situace, že zvíře potřebujete odložit (například se nesnese doma s dítětem nebo ho dostanete po zemřelém člověku a nemůžete si dovolit se o něj starat). V takovém případě můžete některý z těchto útulků kontaktovat a domluvit se na konkrétních podmínkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno