Jarní péče o čtyřnohého kamaráda

Na jaře je třeba psovi dopřát jinou péči než v zimě. Proč? Se změnou počasí se mění aktivita psa a současně je třeba myslet na hrozby, které přináší zejména příroda. Jak pejskovi pomoct, aby si jaro a léto s vámi užil?

Změna jídelníčku

Bude teplo a vy si společně budete užívat dlouhé procházky, pes bude pravděpodobně více skotačit i na dvorku. Musíte mu zajistit dostatek živin, které pokryjí vyšší energetický výdej. Pes musí dostávat jeho přirozenou stravu v podobě masa, navíc ještě vitamíny, minerální látky, prospěšné tuky, bílkoviny a další látky. Volte kvalitní granule, vsaďte na granule Brit. Obsahují vysoký podíl masa a kombinaci prospěšných látek, navíc i látky glukosamin a chondroitin, které podporují zdraví kloubů.

Pes

Odměny a krmná dávka

Větší energetický výdej rozhodně neznamená větší krmnou dávku. Ta se vždy musí odvíjet od váhy psa. Nikdy ji nepřekračujte. Pokud chcete psovi dopřát něco navíc, kupte mu pamlsky. Nešetřete a nekrmte ho klasickými piškoty pro děti. Ty jsou plné pro psa nevhodných tuků a cukrů. Jídelníček mu zpestřete syrovým nebo vařeným masem, případně konzervou. Pokud na takové jídlo není pes zvyklý, dejte mu jen malou dávku.

Účinná ochrana

Zima byla sice tuhá, ale jistě i letos bude tráva plná klíšťat a jiné havěti. Jako ochrana fungují  antiparazitika. Účinný je obojek, chrání před klíšťaty i blechami, a to na dobu až 8 měsíců. Investice v řádech několika set korun se určitě vyplatí. Na jaře dopřejte psovi i detoxikační kúru. Kupte speciální gel, který pročistí střeva a současně posílí imunitní systém.

Abyste nakoupili výhodně, vyberte si v e-shopu fajnzviratka.cz. Nabízí krmivo i potřeby pro milovníky zvířat. Koupíte zde také klece pro hlodavce, potřeby pro akvaristy a teraristy aj. Pokud váháte, nechte si s výběrem poradit od odborníků. Infolinka 725 922 428 funguje každý všední den od 9:00 do 16:00.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno