Rasy psů s fotkami

Pokud si pořizujete pejska, můžete aktuálně vybírat z celé škály čistokrevných ras a z ještě více kříženců. Při výběru plemene hodně záleží na tom, zda si berete psa od chovatele nebo třeba z útulku, kam se často dostávají i různí pouliční kříženci. V dnešním článku vám představíme několika nejoblíbenějších ras psů, které si můžete pořídit.

Trendy se mezi chovateli neustále mění, proto psi, kteří byli populární před deseti lety už nemusí být tak oblíbení dnes. Co má vliv na popularitu jednotlivých plemen? Roli zde hrají například reklamy v televizi, filmy, seriály a povědomí veřejnosti ovlivňují také celebrity se svými domácími mazlíčky.

Německý ovčák

Navzdory svému velkému vzrůstu a nevhodnosti tohoto plemene do bytu, zůstává německý ovčák již po dlouhé roky na špičce žebříku popularity mezi chovateli psů. Jedná se původně o pastevecké plemeno, které je vzorným hlídačem. Lidé si ho pořizují nejen na zahradu k rodinného domu, ale také němečtí ovčáci často hlídají různé podniky či jiné nemovitosti. Tento pes vyžaduje důslednou výchovu a výcvik.

Jezevčík

Mezi velmi oblíbené rasy psů dále patří jezevčík, a to ať už krátkosrstý nebo dlouhosrstý. Mnoho chovatelů neodradí ani časté norování na zahradě, kterým jsou jezevčíci pověstní. Je to pes vhodný jak do rodinného domu, tak i do bytu. Jedná se o malé plemeno, které není náročné na péči. Pozor si u něj musíte dát pouze na jeho tendence k tloustnutí. Jezevčík tedy navzdory malému vzrůstu potřebuje dostatek pohybu.

Čivava

Čivava je nejmenším psím plemenem. Zároveň se řadí k nejstarším rasám psů vůbec. Mnoho lidí si ji oblíbilo právě pro kompaktní velikost, která ji ale v žádných aktivitách nelimituje. Je to překvapivě pes, který se spokojí s krátkými procházkami a zvládne i dlouhou túru. Je temperamentní, společenská a velice inteligentní. Pro její bojácnost ji ale nedoporučujeme k dětem nebo k jiným větším psům v domácnosti.

Jack Russel teriér

S tímto teriérem se můžete setkat stále častěji. Jedná se o aktivního, bystrého a inteligentního psa, který je zároveň velice přátelský a hodí se i pro chov v rodinách. Co se týká péče, jedná se o nenáročné plemeno. Můžeme ho doporučit i úplným začátečníkům. Jack Russel teriér by ale rozhodně neměl být celý den zavřený v bytě. Je vhodný buď do domku s dostatečným výběhem nebo do bytu, když jsou jeho majitelé dostatečně aktivní a berou jej na dlouhé procházky do přírody.

Stafordšírský bulteriér

Toto plemeno díky svému názvu může mnohé chovatele odradit. Bulteriéři jsou většinou považována za bojová plemena. Stafordšírský bulteriér je však společenský pes, který si rozumí i s dětmi. Je chytrý a přátelský. Pozor si dejte pouze na jeho velkou sílu. Potřebuje proto pevnou ruku a dobrý výcvik, který v něm nebude vzbuzovat agresivní chování.

Labradorský retriever

Labrador je společenské, hravé a neustále dobře naladěné plemeno. Vyžaduje dostatek pohybu a společnost. Můžete si jej pořídit i do bytu, musíte mu ale zajistit dostatečně dlouhé procházky. Při jeho chovu si dejte pozor na překrmování, často se projevující i kloubními problémy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno