Rasy psů podle abecedy

Připravili jsme pro vás seznam nejoblíbenějších psích plemen podle abecedy. Pokud si tedy stále vybíráte nového pejska a nejste si jisti, pro jaké plemeno se rozhodnout, může vám tento praktický seznam nejoblíbenějších psích plemen váš výběr výrazně usnadnit. Každá rasa je něčím specifická a vy byste si tak měli vybrat pejska, který bude nejlépe odpovídat vašemu životnímu stylu a povaze.

Nejoblíbenější rasy psů

Aljašský malamut – Tento pes je velký a mohutný. Má klidnou a přátelskou povahu, díky které si rozumí téměř s každým. Je to výtečný rodinný společník, který nemá zvláštní nároky na chov. Dokonce ho můžete i celoročně chovat venku a jemu to díky huňatému kožichu nebude vadit.

Anglický kokršpaněl – Kokršpanělé rozhodně patří mezi nejoblíbenější psí plemena. Jsou poměrně malého vzrůstu a charakterizují se svou veselou, živou a také neúnavnou povahou.

Bígl – Bíglové jsou původně honičtí psi, kteří mají kompaktní vzrůst. Jedná se o velmi živé a aktivní psy s temperamentní povahou. I přesto jsou však snášenliví vůči lidem i ostatním psům a nevadí jim život ani ve velké smečce. Mají velké nároky na pohyb a nejsou proto příliš vhodní pro chov do bytu.

Bulteriér – Ačkoliv bulteriéři budí na první dojem trochu respekt, jsou to mírumilovní a přátelští psi, kteří se bez obtíží snesou i s malými dětmi. Těžko snáší změnu majitele. Vyžadují pevnou ruku a jejich výchova stojí hodně trpělivosti. Nehodí se proto pro každého chovatele.

Čivava – Čivava je nejmenším psím plemenem na světě. Je ideální pro chov do bytu a navzdory svému malému vzrůstu je velmi aktivní. Vyžaduje zvýšenou ohleduplnost, jelikož nezvládá dlouhé pěší tůry nebo třeba chůzi do schodů.

Jezevčík – Jezevčíci jsou velmi oblíbení v dlouhosrsté i v krátkosrsté variantě. Jedná se o svéhlavé, bystré a inteligentní psy, kteří vyžadují dostatek pohybu, jinak mají tendence k obezitě.

Jorkšírský teriér – Tento teriér je velmi oblíbený díky svému malému vzrůstu. Je rychlý, mrštný a temperamentní. Žádné zvláštní nároky na péči nemá, pouze se musíte věnovat jeho hustému kožíšku.

Kavalír Charles Španěl – Čím dál častěji jsou dnes k vidění i kavalíři. Jedná se o velmi společenská a přátelská plemena, která nejsou příliš náročná. Vyhovují jim kratší procházky, takže jsou vhodní i do bytu nebo pro chovatele s minimem času na venčení.

Mops – Tento psík pravděpodobně pochází z Číny. Jedná se o přátelské a na pohyb nenáročné plemeno. Je hravý a veselý. Špatně snáší pouze vysoké teploty, proto byste ho v létě neměli vystavovat velké fyzické námaze.

Německý ovčák – Pro německého ovčáka se dnes rozhoduje mnoho chovatelů. Jedná se o poměrně mladé plemeno mezi psy. Je to temperamentní a zároveň snadno ovladatelný a přizpůsobivý pes. Často se využívá u policii a armády. Je ale i skvělým společníkem k rodinnému domku.

Stafordšírský bulteriér – Tento bulteriér má povahu plnou protikladů. Je milý a přítulný, bojovný pouze v případě ohrožení. Vyžaduje proto pevnou ruku a důslednou výchovu. Pak bez problémů vychází i s dalšími zvířaty v domácnosti.

Zlatý retrívr – Jedná se o velmi oblíbeného psa, který je známý pro svou přátelskou povahu bez jakékoliv agrese. Je proto vhodný i k dětem. Snadno se ovládá a je inteligentní. Bohužel to není velký hlídač ani obranář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno