Psí útulek – Olomouc

Jste-li z Olomouce nebo z okolí, můžete zde navštívit psí útulek, ve kterém nabízejí pejsky k osvojení. Pokud nelpíte na tom, aby se jednalo o psa s PP, vlastně vám na jeho rase vůbec nezáleží, je útulek ideálním místem pro vás. Za pejska zde samozřejmě nic neplatíte, získáte ho zcela zdarma.

Vybírat můžete jak mezi štěňaty, tak i mezi dospělými psy, kteří tvoří většinu osazenstva. Psa samozřejmě můžete i do útulku dát, pokud se o něj již nemá kdo starat. Většina útulků však má naplněné kapacity a nové psy zde tedy přijímají jenom velmi zřídka. Často ale berou psy nalezené na ulici, jelikož ti nemají vůbec žádný domov.

Liga na ochranu zvířat ČR – místní organizace Olomouc

Zatímco v Olomouckém kraji funguje útulků hned několik – útulek pro zvířata se zpravidla nachází v každém větším městě a v některých mají své sídlo i různé soukromé organizace. Přímo ve městě Olomouc můžete však navštívit pouze jeden útulek. Tento útulek se jmenuje Liga na ochranu zvířat ČR – místní organizace Olomouc.

Jestliže máte zájem o pejska, doporučujeme vám navštívit přímo webové stránky, na nichž zjistíte veškeré potřebné informace. Nabízejí zde psy i kočky k adopci. Pejsků je zde několik desítek. Internetové stránky jsou dobré k tomu, abyste si o zvířeti udělali představu, než pojedete do útulku, kde si ho samozřejmě můžete důkladněji prohlédnout a také se zeptat na jeho povahu (která je většinou mnohem důležitější než právě samotný vzhled psa).

Pejsci z útulku jsou vhodní pro každého

Psa z útulku si mohou domů vzít mladší i starší lidé. U dospělých psů je často výhodou, že jsou klidnější povahy a hodí se proto i k seniorům, kteří již nejsou tak aktivní a nezvládají se psem chodit třikrát denně na dlouhé procházky. Štěňata zase ocení všichni, kdo si chtějí pejska vychovat odmala. Není to však pravda, že by si dospělý pes v nové domácnosti nezvykl. Pejsci z útulků jsou většinou velmi vděční za příležitost, kterou jim noví chovatelé takto nabízejí.

Útulek v Olomouci má mnohaletou historii. I když si odtud nevezmete zvíře, můžete ho samozřejmě podpořit sponzorským darem. Ten rovněž hodně znamená, jelikož psům zajistí granule, konzervy a další nezbytnou potravu. Sponzorské dary jsou vítané nejen v období Vánoc, kdy lidé často přispívají, ale po celý rok. Pokud tedy toužíte po psu, ale z nějakého důvodu u vás není jeho pořízení možné, doporučujeme zvážit právě sponzorský dar. Prostřednictvím něj totiž vykonáte dobrý skutek.

Další útulky pro psy v Olomouckém kraji

Kde se můžete setkat s dalšími útulky pro psy? Pokud si přímo v Olomouci pejska nevyberete, můžete navštívit například útulky v Zábřehu, v Přerově nebo v Němčicích nad Hanou. Obzvlášť pokud hledáte konkrétní plemeno, doporučujeme vám kontaktovat více útulků. Často v nich končí i pejsci, co se ztratí. Pokud tedy žijete na Moravě a váš pes se v nedávné době ztratil, opět lze služeb útulku využít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno