Psí útulek – Hradec Králové

Žijete nebo pracujete v Hradci Králové? Pokud vybíráte nového pejska do bytu či do rodinného domku, do velké rodiny nebo jako jednotlivec, určitě navštivte psí útulek v Hradci Králové. Obzvlášť když vám nezáleží na plemeni a na tom, zda to bude pes s PP.

V útulcích na vás čekají štěňata i dospělí psi, kteří budou vděční, pokud si je někdo vezme domů a začne se o ně starat. V útulku sice dostávají mnoho péče, není však tak individuálně zaměřená. V Hradci Králové funguje pouze jeden útulek pro opuštěná zvířata. Pokud si zde ale nevyberete vhodného psa, můžete samozřejmě navštívit i některý z útulků v okolí města. Po celém kraji jich funguje dostatek.

Vyberte si psa z útulků

Pokud si vyberete pejska v útulku, učiníte tak dobrý skutek. Na webových stránkách královéhradeckého útulku si můžete prohlédnout nalezené psy i psy určené k osvojení. Zatímco první kategorie je určena pro majitele, kterým se pejsek nedávno zaběhl, tak v druhé můžete vybírat, pokud si chcete nějakého pejska adoptovat. Kromě psů zde mají své místo také kočky, byť těch ve městě žije i dost divoce. Na webu naleznete k jednotlivým zvířatům i poměrně dost informací včetně plemene, věku, vzhledu nebo povahy. Snadno si tak vyberete pejska a pak se za něj už jenom zajedete osobně podívat.

Rozhodněte se pro sponzorský dar

Pokud si z nějakého důvodu psa do bytu nebo do rodinného domku pořídit nemůžete, ale stejně chcete pomoci, můžete darovat sponzorský dar. Ten může mít podobu částky zaslané převodem na běžný účet i pytle granulí. Každý volí způsob, co mu je příjemnější. V útulku ocení každou formu daru.

Jestliže chcete, můžete si sem přijít pejska vyvenčit. Je to možné každý den s výjimkou úterý, kdy probíhá sanitární den. Venčení probíhá mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne a pak odpoledne od jedné až do půl čtvrté.

Dočasný azyl v psím útulku

Jestliže se chystáte na dovolenou a nemáte nikoho, kdo by se vám o zvíře postaral, můžete ho na pár dní svěřit právě hradeckému útulku. O jeho komfort se zde rozhodně bát nemusíte, jelikož máte záruku, že o něj bude dobře postaráno. Této služby využívají lidé během dovolených nebo i na pracovních cestách. Tyto služby útulku jsou samozřejmě zpoplatněné. Na webových stránkách je naleznete jako záložku „penzionování psů“.

Další psí útulky v okolí Hradce Králové

I v mnoha dalších městech Královéhradeckého kraje narazíte na kvalitní útulky. Jde například o útulek v Trutnově, ve Dvoře Králové nad Labem nebo ve Smiřicích nedaleko Hradce Králové. V kraji dále fungují i záchytné stanice (například v Jičíně). Pokud se vám tedy pes ztratí, tak víte, na koho se obrátit. Profesionální služby útulku zajišťují, že se v hradeckých ulicích s toulavými psy nesetkáte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno