Pes vhodný k dětem

Máte doma malé dítě a přemýšlíte o pořízení pejska? Přeje si vaše ratolest pejska jako dárek k Vánocům a vy jí chcete vyjít vstříc? V takovém případě se pečlivě zaměřte na to, jaké plemeno si vyberete. Ne všichni psi jsou vhodní k dětem.

Určitě nevolte bojová plemena, která při důsledném výcviku sice poslouchají, na vodítku se ale dětem svěřit nedají. Hledejte přátelského a poslušného pejska, ideálně také hravého, který se stane pro vaše dítě báječným kamarádem a společníkem. Můžete vybírat z menších i z velkých plemen psů.

Labrador nebo zlatý retrívr

Ti to pejsci jsou v posledních letech velmi oblíbení, a to právě pro jejich mírnou povahu. Jsou poslušní a přátelští, téměř neštěkají a s dětmi si báječně rozumí. To, že se často využívají i jako asistenční nebo slepečtí psi, rovněž o mnohém vypovídá. Jedná se o pejsky většího vzrůstu, které se však na vodítku nemusíte bát svěřit ani svým dětem. Dají se dobře vycvičit i v chůzi na volno. Cizí pejsky nejčastěji ignorují, neútočí na ně.

Mops

Mopsík patří mezi malá plemena. Díky hmotnosti, která se v dospělosti pohybuje mezi 6 až 8 kilogramy, ho vaše dítě může i pohodlně chovat na klíně. Tento pes je přátelský, společenský a také mírumilovný. Navíc i pokud ho doma necháte samotného, nezničí vám zařízení bytu. Je to pes, který je vhodný pro rodiče s dětmi, kdy rodiče na psa nemají příliš času. Stačí mu jen krátká procházka, kterou s pejskem zvládne absolvovat i mladší dítě.

Dalmatin

Pamatujete si na film 101 dalmatinů? Právě v něm byli dalmatini vykresleni jako mírumilovní pejsci s klidnou povahou. Od té doby si je pořídily již tisíce spokojených majitelů. Dalmatini se cítí báječně ve společnosti lidí a snesou se i s dalšími zvířaty v domácnosti. Pokud tedy máte doma už kočičku nebo jiné zvíře, budete mít jistotu, že právě dalmatin s ním bude dobře vycházet. Vaší ratolesti se jistě zalíbí i pro své černé skvrny, které vynikají na čisté bílé srsti.

Kavalír King Charles Španěl

Tento pejsek se zalíbí všem malým slečnám. Má dlouhou srst, kterou můžete neustále kartáčovat. Je to báječný rodinný pes, který celou rodinu vnímá jako svou velkou smečku. Je poddajný a přátelský. Budete mít jistotu, že vaše dítko nepokouše, naopak bude velmi přítulný. Není agresivní a zvládne i delší procházky do přírody.

Bišonek

Velmi oblíbeným psíkem pro malé a starší děti je také bišon. Opět se jedná o klidné plemeno, které je hravé a poslušné. Bišonek má silnou přirozenou inteligenci a rychle se tak učí novým věcem. Není agresivní, přesto je však velmi odvážný. Je vhodný pro jedináčky i sourozence, které touží po vlastním zvířátku. Tento malý psík nevyžaduje přílišnou pozornost ani dlouhé procházky. Můžete ho bez problémů chovat i v bytě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno