Největší pes na světě

Mezi plemena psů, kteří v dospělosti dosahují největší kohoutkové výšky, patří anglická, německá a dánská doga, irský vlkodav, anglický mastif nebo kavkazský pastevecký pes. Na předních příčkách v Guinessově knize rekordů se pravidelně umísťují především dogy.

Velcí a gigantičtí psi se obecně dožívají poměrně nízkého věku, u dánských dog je to 6-8 let. Vše pro ně stojí více peněz. Za měsíc mohou sníst žrádlo v ceně téměř 3000 korun. I manipulace a běžný život s nimi jsou náročnější, nemluvě o přepravě. Dogy byly dříve palácovými a pokojovými psy bohatých majitelů. Lidé si je hýčkali, vzbuzovali totiž respekt a v těžkých dobách byl takový pes k nezaplacení.

Nejvyšší pes v historii byla německá doga Zeus z Michiganu v USA. Měl 112 centimetrů v kohoutku, vážil přes 70 kilogramů a dosáhl do výšky 223,4 centimetrů, když se postavil na zadní. Malé děti si jej pletly s poníkem a všichni se s ním chtěli fotit. Pomáhal také nemocným a starým lidem v rámci canisterapie.  Dožil se 5 let, zemřel v září 2014 na sešlost věkem.

Překonal dřívějšího rekordmana, dogu George, zvaného „Giant George“, který měřil 109 centimetrů v kohoutku a vážil 111 kilogramů. Od čumáku ke kořeni ocasu měřil 2,2 metru. Jeho majitel dokonce sepsal knihu „Obří George, život s největším psem světa“, ve které popisuje úskalí a radosti života s takovýmto gigantickým mazlíčkem. Jen pro představu spořádal George každý měsíc asi 50 kilo krmení a spal na vlastním letišti. Překonal rekord Nejvyšší žijící pes i Nejvyšší pes v dějinách. Když jednou cestoval v letadle, byla to první třída a zabral tři sedadla.

Předchůdce George byla doga Titan ze San Diega v Kalifornii. V kohoutku měřil 107,5 centimetrů. O prvenství George a Titana se vedl spor, nakonec musel oba psy přeměřit nezávislý rozhodčí. Před Titanem držela prvenství doga Gibson z Kalifornie. Zemřel v srpnu 2010 na rakovinu kostí, kvůli které přišel i o nohu.

Momentálně je pravděpodobně nejvyšším psem na světě doga Freddy. Pyšní se titulem Největší pes Velké Británie a také Největší štěně na světě.  Ve svých 18 měsících totiž měřil 103 centimetrů v kohoutku a vážil 71 kilogramů. Na zadních měří přes 224 centimetrů. Svým majitelům rozkousal už několik sedacích souprav, ale naštěstí s tímto nešvarem už přestal.  Ostatní psi se jej bojí a majitelé jej musí venčit velmi brzo ráno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno